wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz